Novinky ze světa obchodu a financí

Poldi Kladno s novou nadějí

V proběhnuvší dražbě celého podniku bylo docíleno částky 251 milionů Kč. V Kladně doufají, že vydražitel tentokrát také avizovanou částku zaplatí, jedná se již o druhou dražbu, v té první bylo dosaženo ještě o 10 milionů více, ta však nebyla zaplacena a investor vycouval. Kdo je novým nabyvatelem zatím není známo. Podle zpravodajských informací je i tentokrát obnova provozu podniku, v jakém rozsahu a znovuzískánou pracovní silou také není známo, tak uvidíme...

28.6.2018 / MV81, s.r.o.

Deutsche Bank stále v nemilosti investorů

Akcie této přední německé banky jsou neustále pod palbou prodejních příkazů. Důvodů proč tomu tak je bysme mohli hledat v rozsáhlých pokutách, které je banka nucená v rámci vyrovnání se s klienty za své účinkování během finanční krize, resp.před ní. Okolnostmi nucená vyrovnání se pohybují již v desítkách miliard EUR, jestli je tento výčet konečný ukáže až čas. Pro dlouhodobé investory se tak rýsuje zajímavá příležitost, jak zhodnotit své prostředky.

14.6.2018 / MV81, s.r.o.

Argentina zažádala o pomoc MMF

Země zmítaná vysokou inflací, nestabilní měnou a vysokými úrokovými sazbami, si řekla o 50 miliard dolarů u Mezinárodního měnového fondu. Překlenovací úvěr má posloužit jako pojistka proti úplnému zhroucení ekonomiky. Současný prezident se snaží jihoamerický stát stabilizovat prostřednictvím rozsáhlých hospodářských reforem, MMF zpravidla tyto reformy po státech požaduje, stejně jako okleštění výdajů na štědrou sociální politiku.

10.6.2018 / MV81, s.r.o.

Tempo růstu mezd v ČR příliš neakceleruje

Nezaměstnanost co do procentní míry sice trhá rekordy, ale s ní spojený růstový efekt mezd tak trochu pokulhává. Na druhou stranu platí, že mzdy jsou rigidní směrem dolů i v případě hospodářského útlumu, čemuž značně přispívají neoblomné odbory, nové zaměstnance tak zaměstnavatelé lákají spíše na nástupní bonusy, jedná se o jednorázovou položku, z které žádný navazující závazek nevzniká.

19.5.2018 / MV81, s.r.o.

Výnos US desetiletého dluhopisu testuje hranici 3%

Často ve článcích zmiňujeme Spojené státy americké, má to svůj racionální důvod, a to že stále platí za supervelmoc, která politicky, ekonomicky i společensky diktuje "zbytku světa" směr, kterým se bude ubírat. Investoři aktuálně požadují výnos za držbu dluhu s desetiletou splatností na úrovni 3%, což přímo konkuruje průměrnému dividendovému výnosu akcií za mořem.

12.5.2018 / MV81, s.r.o.

Kam směřuje trh s nemovitostmi? Vsadil bych si na částečný pokles

ČNB utahuje podmínky pro získání hypoték. Dle jejich prognózy jsou ceny na trhu s realitami nadhodnoceny o 10%, což je resp.může být prognóza ještě optimistická. Kupní síla obyvatelstva sice roste, samotné mzdy vyjma mladoboleslavské Škodovky jdou nahoru poněkud lenivějším tempem, ČNB letos minimálně jednou zvedne úrokové sazby, to vyústí pohybu směrem k hypotékám a jejich procentuální úrokovou míru.

11.5.2018 / MV81, s.r.o.

Nadprodukce ropy z USA zaplavuje trh

ta se aktuálně pohybuje na úrovni 10 mil.barelů denně, zatím co Opec těžbu utahuje, v USA roste nebývalá expanze, do konce roku by měl tento trend pokračovat a prolomit hranici 12 mil.barelů denně, tím by se Spojené státy dostaly do pozice těžební jedničky ve světě místo Ruska. Crna ropy s ohledem na geopolitickou situaci prudce posiluje, fundamentálně na těžko pochopitelné úrovně přes 77$ za barel ropy Brent.

11.5.2018 / MV81, s.r.o.

Finanční expert investičního portálu SageFin.cz věští bezprecedentní ekonomickou katastrofu

Jmenovitě je řeč o Pavlu Šafaříkovi. Ta by měla podle jeho úveky dalece předčit krizi z 30.let 20.st., vyústit by pak měla dokonce až ve třetí světovou válku doprovázenou sociálními bouřemi, vysokou nezaměstnaností a citelným propadem HDP. Katalyzátorem a spouštěčem má být více než výrazný pokles akciových aktiv v kontrastu nehorázného přecenění zejména finančních aktiv.

11.5.2018 / MV81, s.r.o.

Akcie mateřské Philip Morris ve 20% poklesu

Odpověď na otázku proč, je poměrně jednoduchá, slabá reportovaná čísla. Výhledově čeká tabákové společnosti potenciálně chmurná budoucnost, elektronické cigarety mohou klesající zisky na chvíli pozastavit, i když v tomto segmentu trhu je konkurence silněji rozvinutá než tomu je u klasických cigaret. Dalšími hrozbami jsou neustále se zvyšující spotřební daň, celospolečenský náhled, nebo vládní antikampaň zákazu kouření.

21.4.2018 / MV81, s.r.o.

Tesla je neustále ve skluzu s výrobou Modelu 3

Víra ve věčnou hegemonii americké společnosti by se mohla zatřást již velmi brzy. Samotná výroba elektromobilů je bolavým místem již řadu let. Je pravda, že se kvartál od kvartálu produkce zvýšit, ale zdaleka ne v tempu, které predikovalo vedení společnosti. Je to dáno technologickou náročností, přílišné automatizaci a také nedostatkem zkušeností.Tou hlavní přítěží jsou však tradiční automobilky, které poptávku po Tesle zkrotí.

18.4.2018 / MV81, s.r.o.

Stránky